BÁLINT NAP
Szent Bálint (Valentin, vagy Velntinus) a szerelmesek, a lelkibetegek és az epilepsziával élők védőszentje. Magyarországon e szentnek nem alakult ki jelentős egyházi vagy társadalmi kultusza, nevét mégis mindenki ismeri.
A Bálint nap eredete a XIV. századra vezethető vissza. Szent Bálint, Terni, ( akkori nevén Interamna) püspöke a XIV. században a jegyesek és a fiatal házasok védőszentjévé vált Angliában és Franciaországban. Ennek, egy, a szentről elterjedt történet képezte az alapját. Ezen legenda szerint mielőtt keresztény hite miatt II. Claudius császár idején kivégezték, Bálint, a hite erejével, visszaadta a börtönőre vak leányának látását. Mielőtt - a hagyomány szerint - február 14-én kivégezték, búcsúüzenetet küldött a lánynak, melyet így írt alá: "A te Bálintod". Ez a Bálint-napi üzenetküldés eredetének leggyakoribb magyarázata.
A Barátság Kulturális Központ Bálint nap alkalmából a világ- és magyar irodalom legszebb szerelmes verseinek válogatását helyezte el a buszmegállókban, melyeket Önök névvel vagy akár név nélkül átadhatnak kedvesüknek. Az alábbi buszmegállókban találják a verseket: Lakótelep: Jókai köz, Hága L. u., Gesztenyés u., Dunafüred: Szivárvány tér, Óváros: Gyorma út, valamint a Rubik kocka és az ABC (CBA) megállók, ahol február 15-től ismét megállnak a buszok.
Február 12-től pedig egy különleges installációt, egy lakatfalat is találnak a Kulturális Központ bejáratánál, ahová egy lakat kihelyezésével kifejezhetik szerelmüket, barátságukat, összetartozásukat.
Kívánunk mindenkinek szerelmet és boldog Bálint napot!